Brachiterapija bendrai

 Brachiterapija 

Tai modernus spindulinės terapijos (švitinimo) metodas, kai organas taikinys yra spinduliuojamas iš vidaus. Tai galima atlikti į prostatą patalpinus tam tikrą skaičių radioaktyvių implantų (sėklų) arba laikinai įdūrus adatas ir per jas trumpam įvedant radioaktyvųjį šaltinį. Brachiterapijos pranašumas yra tas, kad jos metu įmanoma skirti didesnę dozę, kartu pagerinus šalia esančių, sveikų organų, išsaugojimą. Prostatos brachiterapija dažnai yra vienintelis būdas, leidžiantis saugiai padidinti skiriamą dozę į prostatą kartu su išoriniu spinduliniu gydymu (švitinimu).

 

Pagal dozės aktyvumą ir stiprumą brachiterapija gali būti skirstoma į žemos dozės galios (angl. low dose rate LDR) ir aukštos dozės galios (angl. high dose rate HDR). Prostatos brachiterapijoje naudojami radioaktyvieji implantai skleidžia nestiprią spinduliuotę, bet spinduliavimo procesas tesiasi savaitėmis, todėl vėžinės ląstelės spinduliuotės veikiamos ilgą žūsta palengva. Brachiterapija su radioaktyviais implantais priklauso žemos dozės galios brachiterapijai (LDR). Aukštos dozės galios brachiterapijoje naudojamas laikinas šaltinis, kuris per specialias adatas patalpinamas labai trumpam, bet dėl didesnės dozės, piktybinės ląstelės žūsta greičiau.

Abu brachiterapijos metodai yra saugūs pacientui, skiriasi tik radiobiologinės vėžinių ląstelių sunaikinimo ypatybės. 

Ilgalaikio ligonių stebėjimo duomenimis, pacientų išgyvenimo be ligos atsinaujinimo rezultatai po brachiterapijos ir radikalios prostatektomijos nesiskiria. Po priešinės liaukos brachiterapijos vėlyvųjų komplikacijų atsiranda retai. 

Brachiterapijos gydymo rezultai yra vienodi kaip ir operacinio prostatos pašalinimo, išorinio spindulinio gydymo.

Visais atvejais ligonį stengiamasi išgyti taip, kad liga negrįžtų ir nereikėtų papildomo gydymo.

 

Kaip išsirinkti Jums tinkamiausią gydymo metodą?

Sprendimas neišvengiamai yra emocionaliai sudėtingas ir sukelia daug streso ne tik ligoniams, bet ir jo šeimos nariams, draugams. Todėl visada labai svarbu gauti patarimai ir pagalba iš jūsų gydytojų komandos, kartu su visa įmanoma informacija apie gydymo variantus.

Ši detali informacija padės jaustis užtikrintai, kad sprendimas, kurį priėmėte, yra geriausias iš visų galimų gydymo variantų, ir jūs pats kontroliuojate savo ligą.

 

Menu Title