Gelbstinti brachiterapija

Kas tai prostatos gelbstinti brachiterapija?

Jei Jums yra nustatytas prostatos vėžio recidyvas (prostatos vėžio atsinaujinimas) po taikyto spindulinio gydymo, galima taikyti gelbstinčiąją brachiterapija, kuri yra efektyviausias gydymo metodas.
Daugeliu atveju, kai yra nustatomas prostatso vėžio atsinaujinimas, dažniausiai būna skiriamas gydymas hormoniniais preparatais, kurie atitolina ligos plitimą, o apie alternatyvų gydymą, gelbstinčiąją prostatos brachiterpija, kuri sunaikina atsinaujinusias prostatos vėžio ląsteles, kalbama mažai.
Prostatos gelbstinti brachiterapija, tai įprasta aukštos dozės galios brachiterapija (HDR), naudojama kaip ir suderinto spindulino gydymo metu, tik skiriamos kitokios spinduliuotės dozės ir režimai.
Dažniausiai į prostatą įvedamos specialios adatos, per kurias į prostatos vidų laikinai įterpiamas radioaktyvus Iridžio 192 šaltinis, todėl spinduliuotė yra koncentruota tik prostatoje.
Gelbstinčios brachiterapijos gydymą sudaro dvi atskiros procedūros su 7-14 dienų pertrauka, o kiekvienos procedūros metu reikalinga anestezija (narkozė).
Vienos gelbstinčios procedūros metu ligoninėje praleisite tik 3 dienas!

prostatos vezio recidyvas

Gelbstinti brachiterapija yra gerai ištirtas, saugus ir efektyvus gydymo metodas, o jo metu dozė yra koncentruota prostatoje, sumažinima sveikų audinių pažeidimo tikimybė.

Efektyvumas

Prostatos vėžio atsinaujinimo po spindulinio gydymo gydymui geriausią efektą duoda Aaukštos Dozės Galios Brachiterapija ADG-BT (angl. High-dose-rate HDR). Šio gydymo esmė yra tokia, kad stengiamasi sunaikinti pakartotinai atsiradusias prostos vėžio ląsteles, o ne prislopinti ligos plitimą, skiriant gydymą hormonais. Skiriant gelbstinčiąją ADG-BT vėžinės ląstelės sunaikinamos, todėl prailgėja kokybiško gyvenimo intervalas, liga sustabdoma. 

Gydymo trukmė

Gelbstinčios brachiterapijos, skirtos prostatos vėžio atsinaujinimo gydymui, trukmė yra trumpa, paranki ligoniui. Visas gelbstinčios brachiterapijos kursas susideda iš 2 procedūrų su 7-14d. pertrauka. Kiekvieno gydymo procedūros metu ligoninėje praleidžiamos 3 dienos, po kurių labai greitai (3-5d) grįžtama į įprastą gyvenimo ritmą. 

Nepageidaujami reiškiniai

Gelbstinti brachiterapija yra saugus ir efektyvus gydymo metodas, o galimų nepageidaujamų reiškinių dažnis yra priimtinas. Dažniausiai pasitaikantys šlapinimosi sutrikimai (dažnas noras šlapintis, nepilno išsišlapinimosi jausmas, staigus noras šlapintis) yra žemo intensyvumo ir praeina po kurio laiko. Didesnio laipsnio šlapinimosi sutrikimai, kada reikalingas stiprus medikamentinis gydymas ar urologinė procedūra, pasitaiko retai. Tiesiosios žarnos pažeidimas galimas, bet pasitaiko retai. 

Indikacijos

Kokie pacientai gali būti gydomi prostatos gelbstinčiaja brachiterapija?

Brachiterapijos procedūra

Detali informacija apie prostatos brachiterapijos procedūrą nuo A iki Z.

Gydymo komanda

Kas atlieka brachiterapiją ir dalyvauja visame gydymo procese?

Šalutiniai reiškiniai

Ko tikėtis po prostatos brachiterapijos?

Daugiau informacijos apie prostatos adaptuotą biopsiją

 

Esant PSA didėjimui ir įtarimui, kad liga atsinaujino, atliekamas dubens organų magnetinio rezonaso tyrimas (MRT), kuriame galima nustyti įtartinas sritis prostatoje. Jei yra matomas įtariamas prostatos vėžio recidyvas, rekomenduojama, kad būtų atlikta adaptuota prostatos biopsija per tarpvietės audinius.


Menu Title