I125

Brachiterapija naudojant radioaktyviuosius Jodo 125 implantus

Kas tai prostatos brachiterapija?

Prostatos brachiterapija – tai šiuolaikinis ir modernus prostatos vėžio gydymas jonizuojančiąja spinduliuote, kai radioaktyvieji spinduliuotės šaltiniai (sėklos) patalpinami priešinėje liaukoje. Prostatos brachiterapijoje naudojami radioaktyvaus Jodo (I-125) labai mažo dydžio šaltiniai, kurių dydis yra 4,5mm, o skersmuo 0,8mm. I-125 skildamas skleidžia spinduliuotę apie 60 dienų ir tokiu būdu naikina navikines ląsteles. Palyginti su išorine spinduline terapija (švitinimu) dozė navike būna didesnė, o aplinkiniai audiniai spinduliuotės veikiami mažiau. Taikant prostatos brachiterapiją, navikui galima skirti didesnę dozę nei nuotolinės spindulinės terapijos būdu, o pats gydymo procesas užtrunka trumpiau.

Ilgalaikio ligonių stebėjimo duomenimis, pacientų išgyvenimo be ligos atkryčio rezultatai po brachiterapijos ir radikalios prostatektomijos nesiskiria. Po priešinės liaukos brachiterapijos vėlyvųjų komplikacijų atsiranda retai.

Prostatos brachiterapija su radioaktyviaisiais Jodo 125 implantais yra geriausias prostatos vėžio gydymo metodas norint išsaugoti vyriškumą.

Efektyvu

Prostatos brachiterapija yra tokia pat efektyvi kaip ir operacinis prostatos pašalinimas ar išorinis spindulinis gydymas (švitinimas). 

Gydymo trukmė

Ligoninėje pacientai praleidžia tris dienas, kurių metu vyksta pasiruošimas procedūrai, atliekama pati brachiterapija. Po brachiterapijos pacientai į normalią kasdienininę veiklą grižta jau po kelių dienų. 

 

Nepageidaujami reiškiniai

Nepageidaujamų reiškinių dažnis yra priimtinas. Dažniausiai stebima įvairaus laipsnio šlapinimosi sutrikimai (dažnesnis noras šlapinitis, staigus noras šlapinitis, naktinis šlapinimasis), kurie mažėjant radioaktyviųjų implantų aktyvumui palaipsniui mažėja.

Šlapimo nelaikimo atvejų nepasitaiko, o erekcijos sutrikimai yra ženkliai mežesni nei kitų gydymo metodų atveju.

Detali informacija apie brachiterapiją, naudojant radioaktyviuosius implantus

Indikacijos

Kokie pacientai gali būti gydomi prostatos brachiterapija su I-125 implantais?

Brachiterapijos procedūra

Detali informacija apie prostatos brachiterapijos procedūrą nuo A iki Z.

Šalutiniai reiškiniai

Ko tikėtis po prostatos brachiterapijos?

Rekomendacijos

Kokių nurodymų reikia laikytis, norint gauti geriausią atsaką į gydymą.

Gydymo sukeltų reakcijų gydymas.

Ko tikėtis po prostatos brachiterapijos?

 

Prostatos brachiterapija- šiuolaikinis prostatos vėžio gydymo metodas!

 

Brachiterapija.lt pirmasis detalus informacinis internetinis tinklalapis apie prostatos brachiterapiją, kuriame pateikta visa informacija pacientams, jų artimiesiams ir gydytojams. 

Tikimės, kad radote atsakymus į rūpimus klausimus.

Jei manote, kad Jums reikia papildomos informacijos, nebijokite klausti, užpildydami žinutės formą, esančia puslapio apačioje. 


Menu Title