Brachiterapijos procedūra

 
radioaktyvios seklos

Brachiterapija su radioaktyviaisiais I-125 implantais

BRACHITERAPIJOS PROCEDŪROS EIGA

 

Iš ko susideda prostatos brachiterapijos procedūra?

Brachiterapija yra invazinė procedūra, kurią atlikti reikalinga speciali gydytojo kvalifikacija ir įranga. Tai invazinė procedūra, todėl procedūra vyksta operacinėje, o ligoniui reikalinga anestezija (narkozė).

 

Pasiruošimas brachiterapijai

Atvykstate į ligoninę dieną prieš procedūrą, pasiruošimui.

Pasiruošimą sudaro:
specialių preparatų gėrimas storosios žarnos išvalymui
valomoji klizma vakare ir procedūros dienos rytą
tarpvietės skutimas, tačiau jau galima atvykti tarpvietę nusiskutus namie.

Dieną prieš arba prostatos brachiterapijos dienos ryte, jus konsultuos gydytojas terapeutas, kuris jus apžiūrės, įvertins ar nesergate ligomis, kurios galetų sunkinti prostatos brachiterapijos procedūros atlikimą.

Dieną prieš ir ryte prieš prostatos brachiterpiją skiriama po tabletę antibiotikų, esant reikalui raminamųjų vaistų.

Anesteziologas įvertinęs jūsų būklę, rekomenduos anestezijos būdą, kuris gali būti bendrinė (procedūros metu jūs miegate), arba spinalinė nejautra (į stuburo smegenų dangalus suleidžiama vaistų, todėl jūs nejaučiate nieko nuo juosmens srities iki kojų pirštų).

Į palatą atnešami drabužiai, kuriais apsirengiate prieš prostatos brachiterapiją. Tada jūs palydimas ar nuvežamas į operacinę. Operacinėje esate paguldomas vadinamoje litotominėje padėtyje:

brachiterapijos proceduros vaizdavimas

Gydymo padėtis

Atliekamas suplanuotas anestezijos būdas, į šlapimo pūslę, per varpą įvedamas šlapimo kateteris.

Į tiesiąją žarną įvedus ultragarso daviklį apžiūrima ir įvertinama prostata, atliekami ultragarso vaizdų ir kompiuterinės brachiterapijos planavimo sistemos kalibravimo darbai, užfiksuojami prostatos pjūviai, kurie reikalingi dozimetriniam planavimui.

skersinis prostatos pjuvis

Medicinos fizikas rengia planą, skaičiuoja, planuoja, kokio skaičiaus adatų reiks ir kuriose vietose adatas reiks įdurti per tarpvietę į prostatą.

Medicinos fizikas rengia planą, skaičiuoja, planuoja, kokio skaičiaus adatų reiks ir kuriose vietose adatas reiks įdurti per tarpvietę į prostatą.

Adatų pagalba, į prostatą bus įterpiami I-125 implantai. Kiek implantų ir kurioje vietoje tiksliai jie bus įterpti skaičiuojama, nustačius adatų dūrimo vietas.

Gydytojui onkologui radioterapeutui įvertinus planą, pereinama prie intervencinės procedūros dalies.

brachiterapija su jodo seklomis

brachiterapijos schema
prostatos brachiterapija su seklomis

Naudojant specialų aplikatorių, kuris yra prijungiamas prie kiekvienos adatos palaipsniui, laikantis paskaičiuoto dozimetrinio plano, I-125 implantai įterpiami į prostatą.

Visas procesas yra kontoliuojamas realiuoju laiku, ultragarso kontrolėje. 

Kiekvienas radioaktyvusis implantas yra įterpiamas į prostatą pagal parengtą, planą į tiksliai numatytas vietas.

Implantai puikiai matosi ultragarso vaizdinimo metu. 

iterpti i125 implanatai

Atlikus visų reikiamų implantų įterpimą, ant tarpvietės uždedamas sapudžiamasis, atliekama dubens srities rentgenograma, kad būtų galima suskaičiuotį kiek implantų yra implantuota ir ar skaičius sutampa su dokumentuotu implantų skaičiumi.

Jūs išbudinamas po anestezijos ir pargabenamas į savo palatą, kurioje turėsite likti iki ryto. Kateteris šlapimo pūslėje paliekamas iki kitos dienos, todėl galite jausti nedidelį diskomfortą. Valgyti neleidžiama iki ryto. 

Ryte ištraukiamas kateteris iš šlapimo takų, nuimamas spaudžiantis tvarstis.

Laukiama, kol jūs pasišlapinsite pats, todėl reikia gerti didesnį skysčių kiekį. Šlapimas gali būti kraujingas,  nereikia nusigąsti, taip gali pasitaikyti.

Radiacinės saugos spacialistas atlieka dozimetrinius matavimus, ir jei radiacija, kuri sklinda nuo jūsų 1m atstumu neviršija nustatytos leistinos normos, esate išrašomas namo.

  • Nesant gydymo komplikacijų, gydytojas paaiškina kaip reikia elgtis, kokio rėžimo laikytis, kokius medikamentus vartoti ir įteikia dokumentus. 

  • Gydymo išrašas, kuriame yra jūsų ligos anamnezė, atliktų tyrimų rezultatai prieš procedūrą, procedūros aprašymas, rekomendacijos.

  • Apie rekomendacijas po brachiterapijos, plačiau galite paskaityti paspaudę šią nuorodą

  • Radiacinės saugos instrukcija- kokių taisyklių ir kiek laiko laikytis, kad nebūtume pavojingas aplinkiniams.

  • Implantacijos kortelė- įrodymas, kad jums yra atlikta brachiterapijos procedūra, kiek I-125 implantų yra implantuota. Šią kortelę rekomenduotina turėti su savimi, jei ketinate keliauti, nes oro uoste davikliai gali užfiksuoti implantus, todėl kaip įrodymą pareigūnui reiks parodyti implantacijos kortelę bei radiacinės saugos instrukciją.


Menu Title