Prostatos vėžys

 Prostatos vėžys

Prostatos vėžys yra dažniausia onkologinė liga vyrų tarpe ir yra antroje vietoje pagal mirtingumą nuo vėžio. Sergamumas šia liga didėja dėl plataus visuomenės informavimo ir patikros programos įdiegimo į praktiką.

Patikros programa susideda iš paprasto kraujo tyrimo, kurio metu vertinama PSA (prostatos specifinis antigenas) koncentracija kraujyje.

 

Prostata arba priešinė liauka yra organas, kuris randamas tik pas vyrus ir yra lokalizuotas už šlapimo pūslės prieš tiesiąją žarną.

Prostata apgaubia šlaplę, kuri yra vamzdelio pavidalo kanalas, besitęsiantis nuo šlapimo pūslės per prostatą ir varpą. Šlaple keliauja šlapimas ir sėkla. Pagrindinė prostatos funkcija yra galimti sekretą, kuris yra specialus skystis, padedantis transportuoti spermą ejakuliacijos metu.

Prostata yra graikinio riešuto dydžio, bet sulaukus vyrenio amžiaus ima didėti.

 

Prostatos vėžio diagnostika susideda iš kelių elementų: prostatos apčiuopos pirštu, PSA

 
 

Kaip išsirinkti Jums tinkamiausią gydymo metodą?

Sprendimas neišvengiamai yra emocionaliai sudėtingas ir sukelia daug streso ne tik ligoniams, bet ir jo šeimos nariams, draugams. Todėl visada labai svarbu gauti patarimai ir pagalba iš jūsų gydytojų komandos, kartu su visa įmanoma informacija apie gydymo variantus.

Ši detali informacija padės jaustis užtikrintai, kad sprendimas, kurį priėmėte, yra geriausias iš visų galimų gydymo variantų, ir jūs pats kontroliuojate savo ligą.

 

Menu Title